Vila Alexandra

Nikiti, Sitonija

već od 85€

Opis destinacije

Udaljen od Soluna svega 97 km. Nikiti je jedan od najstarijih gradova na Halkidikiju. Istorija tradicionalnog naselja Nikiti datira iz XIV veka nove ere. Međutim, Herodot u svojoj istoriji Persijskih ratova pominje grad Galipsos za koji se veruje da se nalazio u blizini rta Kastri (Castri) oko 2,5 km južno od Nikitija. Razlozi za pad Galipsosa nisu ni danas poznati. Verovatno je samo da je uništen u jednom od mnogih ratova klasičnog i rimskog doba. Ipak, arheološki dokazi pokazuju da su tokom rimskog i ranovizantijskog perioda, postojala najmanje tri primorska naselja u blizini trenutne lokacije letovališta Nikiti. Naselje sa istorijom dugom preko 700 godina odiše posebnim šarmom i lepotom. Šetnjom popločanim ulicama uživaćete u pogledu na lepe vrtove i očuvane kuće tipične makedonske arhitekture iz prve polovine XIX veka. Obnovljene kamene kuće su sa unutrašnjim dvorištem koje je kamenom popločano i balkonima sa drvenim ogradama i cvećem. Posetioci ovde mogu obići i crkvu Agios Nikitas iz 1867. godine, a posle prijatne šetnje uživati u taverni i specijalitetima tradicionalne kuhinje. Važno je pomenuti da se ovde i dalje neguje tradicija pčelarstva, a pčelari Nikitija spadaju među glavne proizvođače meda u Evropi. Kada se užele mora i plaža, posetioci mogu otići do savremenog letovališta ispod glavnog puta, sa preko 2,5 kilometara dugom plažom i brojnim prodavnicama, supermarketima, restoranima, tavernama, kafićima i barovima.

Informacije

SMEŠTAJ

  • Apartman

Prevoz

  • Autobus
  • Sopstveni Prevoz

Udaljenost

  • Plaža > 150m

Oprema

  • Dvorište
  • Klima
  • Kuhinja
  • Parking
  • TV
  • Wifi

Broj nocenja

  • 10 Noćenja

Broj kreveta

  • 2 Kreveta
  • 3 Kreveta
  • 4 Kreveta
  • Cenovnik
  • Opis smeštaja
  • Prevoz
  • Program putovanja
  • Uslovi plaćanja
Uskoro cenovnik za LETO 2021...
Lokacija: vila se nalazi na 150m do mora, u mirnom delu Nikitija, gde počinje uređeno šetalište.
Vila Alexandra ima lepo prostrano dvorište sa dosta zelenila, u kojem se nalazi tuš, kao i parking prostor za svoje goste (koji nije ograđen i asfaltiran). Sve smeštajne jedinice imaju LCD/SAT TV, besplatan WI-FI internet, kompletno opremljenu kuhinju, klima uređaj, prostrane lepe terase. Preporuka za porodice sa decom, mirno mesto sa dosta sadržaja: Lidl marketom, malom lukom u gradiću i velikim brojem predivnih plaža u blizini. Plaža koja se nalazi nedaleko od kuće je peščana, nešto uža i naglo se širi nakon 300 metara.

Tip smeštaja:

1/4 studio - u jednoj prostoriji čajna kuhinja, jedan bračni ležaj i kanabe.
1/3 mezoneta - u prvom nivou se nalazi kupatilo, čajna kuhinja, bračni ležaj (150cm*200cm) i terasa, a na galeriji se nalazi običan ležaj.
1/4 mezoneta - u prvom nivou se nalazi kupatilo, čajna kuhinja, bračni ležaj (150cm*200cm) i terasa, a na galeriji se nalazi kanabe (140cm * 190cm).

U pojedinim slučajevima moguća su odstupanja mera ležaja od našeg standarda.
Grčki standard za normalni ležaj je 185cm-200cm sa 75-90cm, a bračni ležaj (dve osobe) 185–200cm sa 120–155cm.

Korišćenje klima uređaja, peškira  i interneta - BESPLATNO.
POLASCI ZA PARALIJU, OLYMPIC BEACH, NEI PORI, LEPTOKARIJU, PLATAMON, HANIOTI, PEFKOHORI, ASPROVALTU, NEA VRASNU, STAVROS, OFRYNIO BEACH, JERISOS, TRIPITI, URANOPOLISPOLAZAK ZA
SITONIJU
POLAZAK ZA
TASOS
POLAZAK ZA
SIVOTU
POLAZAK ZA 
EVIJU
POLAZAK ZA
PILION
POLAZAK ZA
LEFKADU I PARGU
POLAZAK ZA
AMULJANI OSTRVO
Mesto polaskaVreme polaskaVreme polaskaVreme polaskaVreme polaskaVreme polaskaVreme polaskaVreme polaskaVreme polaska
BEOGRAD
Turistički terminal na “Lastinom” parkingu, koji se nalazi u sklopu Autocentra Lasta, na autoputu Beograd – Niš.
Adresa je Autoput Beograd-Niš broj 4.
Lokacija Turistički terminal
18,0021,0017,0014.31519,0015,0018,00
POŽAREVAC (naplatna rampa-restoran "Požarevačka petlja")18,3021,3017,301515.319,3015,3018,30
SMEDEREVO (Motel Kolari)18,3521,3517,3515.1515.4519,3515,4518,35
VELIKA PLANA (Motel Plana)18,4021,4017,4015.416.119,4016,1018,40
MOTEL STARI HRAST18,4521,4517,4515.5516.2519,4516,2518,45
MOTEL KOŠUTA19,0022,0018,0016.1516.4520,0016,4519,00
JAGODINA (B.S. "Coral") ili (B.S. “Lukoil“ na autoputu)20,0023,0019,0016.31721,0017,0020,00
ĆUPRIJA (Motel Ravanica)20,1523,1519,1516.4517.1521,1517,1520,15
PARAĆIN (Restoran Tito)20,2023,2019,2016.517.221,2017,2020,20
POJATE (Motel Evropa)20,3023,3019,301717.321,3017,3020,30
ALEKSINAC (B.S. Jugopetrol)20,4523,4519,4517.1517.4521,4517,4520,45
NIŠ (B.S. preko puta Hotela Nais)21,1500,0020,1517.31822,1518,0021,15
LESKOVAC (Motel Atina)22,000,4521,0018.31923,0019,0022,00
VRANJE (B.S. Jugopetrol)23,302,1522,302020.300,3020,3023,30
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Beograd... 60€ / 40€ •Jagodina... 55€ / 35€ •Niš... 50€ / 30€
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Beograd... 60€ / 40€ •Jagodina... 55€ / 35€ •Niš... 50€ / 30€
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
• Beograd... 85€ / 70€ •Jagodina...80€ / 65€ •Niš... 75€ / 60€
U cenu prevoza uručunata je cena trajekta Keramoti-Limenas-Keramoti.
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti
• Beograd... 80€ / 65€ •Jagodina...75€ / 60€ •Niš... 70€ / 55€
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
• Beograd... 75€ / 65€ •Jagodina... 70€ / 60€ •Niš... 65€ / 55€
U cenu autobuskog prevoza je uračunata karta za trajekt na relaciji Glifa – Agiokampos – Glifa
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
• Beograd... 80€ / 70€ •Jagodina... 75€ / 65€ •Niš... 70€ / 60€